Personal manifest

Vždy mi říkaly že toho dělám až moc - ale mě to stále nedalo a nacházím něco poučné ve všem. Je to schopnost která se dá naučit. Naučit se jí můžeme pozorováním toho, co má tuto vlastnost.

Učit se

Nástrojům a metodám věnuji velikou pozornost. Každý nástroj který používám studuji do hloubky. S nástroji rád pracuji čistě, sofistikovaně a efektivně. Ve svém volném čase velmi rád studuji know-how mého oboru. Mám velmi obsáhlý seznam zdrojů, které studuji. Jazyky

Motiv

Pro mě osobně je nejdůležitější dodat uživatelům dobrou tkušenost, aby byly spokojeni a aby se vraceli. Dobrým designem hlavně napomáhám klientovi, respektive jeho uživatelům naplnit klientovu konverzní akci. Moje práce je pro mě radostí. Svou profesi taky beru jako poslání činit svět fungujícím a estetickým. Myslím, že dobrý design vždy řeší nějaký problém a při tom všem je etický.

S radostí a pro-aktivně

Práce bez radosti by prostě nešla, nebo vlastně šla, ale moc dlouho by to nevydrželo, anebo by výsledek za moc nestál. Proto se nebojím se fyzického ani mentálního nasazení. Confucius to vystihl výstižně „Vyber si práci, ktorú milu­ješ a nebu­deš pra­co­vať ani jeden deň v živote.“  

Bez výmluv

Všechno jde, když se chce. Místo výmluv vždy hledám řešení. Designér musí být optimistou, proto slovo „nejde“ takřka vůbec nepoužívám. Za svou prací si stojím, a umím si ji obhájit.

Sebekriticky

Sebekritiku mám rád — vážně. Myslím to ale v dobrém slova smyslu. Sebekritiku beru jako takovou hru, skrze kterou tvaruji svůj charakter podle svého dobrého přání.

Work hard

Work smart

Svědomitě

Poctivost se snadno říká, ale obtížněji dodržuje, a ještě když je v pokušení, ale poctivost a svědomitost jsou pro mě více než sobectví. Vždy se snažím, aby byl spokojený jak klient, tak i já, či další spolupracovníci.

Autority

Autorita dobrovolná - Když mám někoho koho respektuju a on si můj respekt zasloužil proto, že vidím že je to moudry člověk a ze se od nej mám něco naučit, tak ho rád sleduju, koukám se co dělá, a dívám se jak žije a sleduji jestli si z jeho života a příkladu nevezmu něco do svého života čím si ho vylepšim.

Open mind

Utvrzení se že že něco víme nejlíp je past ze které nevede cesta dál. Když ale máme otevřenou mysl tak vždy příjdeme k něčemu lepšímu.

Pokora

Pokora je něco co by  člověk měl mít pořád. Nejenom na začatku. Praxe vždy dává zkoušky a pokora říká že k těmhle zkouškám měli mít respekt.

Tah na branku

Od jisté chvíle si uvědomuji že né vždy bude někdo kdo povede za ručičku. Proto je třeba si uvědomit že někdy je třeba vzít do rukou zodpovědnost a vést věci sám až k cíly.

Handover

Životní kapitoly se v průběhu života mění a když z něčeho vystupujeme je důležité se ujistit komu věci předáváme a ujistit se že předáme vše potřebné druhým tak aby ostatní potom mohli v té misi pokračovat.

Komunikace

Prezentuji a facilituji od prvního workshopu až po testování. Komunikace je základní schopností mého řemesla. Komunikuji i v rámci týmu a mohu se podílet na týmové synergii.

Team player

Sami nezmůžeme vše a i když někdy víme víc je důležité respektovat druhé a táhnout za jeden provaz.

Inovovat

Lidské poznání světa se posouvá kupředu a metody a nástroje které použíáme teď v budoucnu nemusí vyhovovat. Ať už jsme v praxi jakkoliv dlouho je důležité neustále přemýšlet jak to udělat líp. Inovace někdy může být i krok zpět když zjistíme že předci něco dělali lépe.

Feedback

Umění dávat feedback je někdy strašně důležité. Ať už svým nadřízeným doma nebo komukoliv s kým jsme v kontaktu. Feedback by vždy měl být jen mezi lidma kterých se to týká jinak to může sklouznout k pomluvám. Každý feedback by měl být založen na konkrétních argumentech.

Nejdřív obsah pak forma

Forma bez obsahu nikdy nefunguje, ale obsah a až pak forma funguje v praxi skvěle. Samozřejmě že obsah i forma může jít ruku v ruce ale prakticky to není moc možné. Proto obsahem vždy o krok napřed. 

Komunikace

Communication is key. I present and facilitate from the first workshop to testing. Communication is a basic ability of my craft. I also communicate within the team and I can participate in team synergy.

Plánování

Zenový život v přítomnosti je podle mě cílem každé bytosti - jenomže než k téhle moudrosti dozrajeme, je potřeba plánovat.

Včasnost

Včasnost je klíčová aby jsme dodali to co slíbíme a přitom si udrželi zdraví.

Věřit si

Po pokoře by přichází zdravé sebevědomí. Každý po čase v sobě ucítí alespoň trochu zralosti a profesionalita.

Tah na branku

Fail quick lear fast

Jestli chceš vybudovat něco velkého stvořit, je důležité mít něco jako tah na branku