Kdo jsem?
Jmenuji se Tom Naute

Jsem člověk činu, ne slov. I tak vám ale povím o svém profesnímosobním životě.

Profesní motiv: Svou profesi beru jako poslání činit svět fungujícím a estetickým. Pomocí dobrého designu pomáhám svým klientům naplnit konverzní akci. Pracuji velmi rád, a nebojím se pořádného nasazení.
Nástroje: Nástrojům a metodám věnuji velikou pozornost. Každý nástroj který používám studuji do hloubky. S nástroji rád pracuji čistě, sofistikovaně a efektivně. Novým a metodám nástrojům jsem vždy otevřený.
Jsem optimista: Všechno jde když se chce. Místo výmluv vždy hledám řešení. Designér musí být optimistou, proto slovo „nejde“ takřka vůbec nepoužívám. Za svou prací si stojím, a umím si ji obhájit.
Sebekriticky: Sebekritiku mám rád — vážně. Myslím to ale v dobrém slova smyslu. Sebekritiku, respektive introspekci beru jako takovou hru, skrze kterou tvaruji svůj charakter podle své libovůle.
Svědomitě: Poctivost se snadno říká, ale obtížněji dodržuje, a ještě když je v pokušení, ale poctivost a svědomitost je pro mě od mala doslova svatá. Rád funguje na principu „win-win“.

Profesní život

Už čtyři roky se živím jako freelancer designer. Vystudoval jsem školu v oboru a hned po škole jsem začal podnikat na volné noze. Funguje mi to doteď.

Radosti: Ročně přečtu několik desítek knih a stovky článků. Miluji aktivní poslech hudby. Rád si vychutnávám dobré jídlo, dýmky a čaje. Rád běhám a plavu, přičemž se hlavně soustředím na vytrvalost a pružnost.
Moje filosofie: Ačkoliv jsem filosoficky zaměřený, tak se nehlásím k žádnému směru. Je mi blízká neoplatonická představa o světě — ale výhrady mám takřka ke všemu. Jo a možná vás tím překvapím, ale mám anarchistické tendence.

Od mala jsem byl vždy svérázná a komplexní osobnost s mnoha zájmy. Nudu ve svém životě opravdu neznám. Naplněný a spokojený život je něco, co mě vždy zajímalo.

Autorská tvorba: Pro své tvořivé tendence se taky věnuji autorské tvorbě. Píšu příběhy i flosofické eseje. Maluji a kreslím. Navrhuji autorskou grafiku a písmo. Pro vlastní potřeby občas navrhuji užitné objekty, nábytek a oblečení.
Životospráva. Protože mám mnoho koníčků které chci dělat, tak dennodeně piluji efektivní životosprávu abych to vše stíhal. Hodně mi pomáhá dnes populární minimalismus, time-management a life-hacking.

Osobní život